Mardin’in simgelerinden olup, yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çeken zarif bir takı. Tamamen ustalar tarafından yüzde yüz el işçiliğiyle gerçekleştirilen telkariler, modern tasarımlar haline gelerek alıcılara ulaşıyor. Midyat gümüşünün en güzel örneği sayılan telkari, köklü tarihiyle geçmişin tüm izlerini taşıyan, bugünü temsil eden otantik ve aynı zamanda modern takılardır. Kolye, yüzük, halhal, bileklik, küpe, anahtarlık, tespih ve benzeri aksesuarlar şeklinde tasarlanıp çeşitlilik sağlayan telkariler, işçiliği bakımından büyük bir zanaat kabul ediliyor.
Telkarinin doğuş noktası Mardin’in Midyat ilçesi olduğundan Midyat gümüşü ile özdeşlemiş takılardır. Midyat gümüşü 925 ayar, parıltısı ve kararması ile meşhur gümüştür. Midyat gümüşünü daha değerli kılan şey ise elbette telkari ile buluşması. Telkari dendi mi akıllara direkt olarak Mardin – Midyat gelmesi telkarinin kalitesini, tasarımının zarafetini ve elbette muhteşem el işçiliğini gösteriyor. Midyat gümüşü, telkari günümüzde sınırlarını sadece ülke çapında aşmıyor yurtdışına kadar uzanarak Türkiye’yi temsil ediyor. Telkari herkese hitap eden çarpıcı bir güzelliğe sahip olduğundan kaliteli işçilikle buluştuğunda insanları cezp etmeye başlıyor.
Günlük veya özel günlerde büyük bir keyifle taşıyacağınız takılarınız olsun istiyorsanız Midyat gümüşünden tasarlanan ürünleri tercih edebilirsiniz. Telkarinin, ışıltısını üzerinizde veya anahtarlıktespih gibi özel aksesuarlarda taşımak size kendinizi özel hissettirecek.
Midyat Gümüş Kenti Sizleri Bekliyor
www.midyatgumuskenti.com Midyat gümüşünün dünyaya açılan kapısı olarak Mardin, Midyat’ın otantik havasını takılarıyla birlikte zarif hanımların ve beylerin beğenisine sunuyor. Hanımlar aradıkları kolye, küpe, bileklik ve yüzük tarzı şık takıları kolaylıkla buluyorken beyler erkek modasının hakimiyeti olan yüzük ve tespihleri aynı şekilde detaylıca inceleyip satın alabiliyor. Midyat Gümüş Kenti; telkarinin en güzel örneklerini bulabileceğiniz, kaliteli ömürlük takılarınızı hesaplı fiyatlara satın alabileceğiniz, sevdiklerinize en zarif hediyeleri seçebileceğiniz sanal bir platform olarak sizleri bekliyor. Güzel günlerinizde kullanacağınız takılar için Midyat Gümüş Kentine uğramayı unutmayın.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR